سفارش تبلیغ
صبا ویژن
صفحه اصلی پیام‌رسان پارسی بلاگ پست الکترونیک درباره اوقات شرعی

99/9/19
2:0 ع

می توان باتری گوشی را عامل اصلی تمام کارکردهای موبایل دانست. تا وقتی باتری شارژ نداشته باشد و بدون عیب کار نکند، نمی توان از امکانات گوشی به درستی استفاده کرد. در ادامه البان در مورد نکات مهمی که باید در مورد باتری گوشی به آنها توجه داشته باشید مطالبی خواهد گفت که قطعا از خواندن آن پشیمان نخواهید شد.

عمر باتری گوشی چقدر است؟

عمر باتری گویش از دو منظر قابل بیان است. یک اینکه یک باتری تا چه حد شارژ نگه می دارد و دو اینکه کلا چه زمانی خراب می شود و نیاز به تعویض باطری خواهیم داشت. در ادامه هر دو مورد را به صورت کامل برایتان شرح خواهیم داد.

میزان نگهداری شارژ توسط باتری گوشی 

باتری موبایل دارای ظرفیت های مختلفی است. برای تمام گوشی ها این ظرفیت برحسب میلی آمپر ساعت بیان می شود. هر چه این عدد بیشتر باشد، ظرفیت باطری بیشتر بوده و در نتیجه بیشتر شارژ نگه می دارد.

اما مورد مهم بعد از میزان ظرفیت نوع مصرف کاربر نیز بسیار مهم است. اینکه از گوشی به عنوان مودم اینترنت استفاده شود، دائما با آن صحبت و بازی شود، روشن نگه داشتن زیاد صفحه نمایش، گوش دادن به آهنگ و … همه عواملی است که باعث کم شدن شارژ باتری می شوند.

برخی کارها را توصیه داریم که کمتر با گوشی انجام دهید و از ابزار صحیح خودش استفاده کنید. اینکه گوشی بخواهد به عنوان مودم اینترنت برایتان فراهم کند، بسیار به باطری فشار می آورد و علاوه بر کاهش شارژ عمر باتری را نیز کمی می کند.

تعویض باتری گوشی در تعمیرات موبایل البان

نکته مهم دیگر این است که چند وقت از عمر باتری می گذرد و چند بار این باتری شارژ شده. هر دوی این موارد باعث تغییر در میزان نگهداری شارژ می شوند.

عمر باتری موبایل به چه عواملی بستگی دارد

در گذشته باتری های شارژی از نوع کادمیومی بودند و الان اکثرا لیتیوم یونی هستند. مدل استفاده از باتری های لیتیوم یونی کمی متفاوت است و عوامل دیگری در عمر آن تاثیر گذار هستند.

مهم ترین عامل در عمر باتری های یونی حرارت است. حرارت زیاد عمر باطری را کم می کند. بنابراین هر کاری که باعث داغ شدن بیش از حد باتری شود عمر آن را می کاهد. مثلا طولانی ماندن زیر شارژ، استفاده از گوشی حین شارژ، استفاده های نامتعارف از گوشی و …

حرارت زیاد علاوه بر کاهش عمر باتری، می تواند حتی سبب انفجار آن نیز بشود. دلیل آتش گرفتن گوشی های سامسونگ نوت 7 نیز باتری هایشان بود که تحمل شارژ زیاد را نداشتند. این موضوع با زیر بالش و پتو گذاشتن گوشی حین شارژ هم می تواند رخ دهد.

ضربه فیزیکی نیز برای باتری بسیار خطرناک است و اگر ضربه شدید باشد و سبب سوراخ شدن باتری شود، بلافاصله آتش می گیرد! خیلی مراقب باشید.

اما به هر حال هر چقدر هم که خوب از گوشی و باتری آن استفاده کنید، باز هم عمر باتری محدود است و زمانی خواهد رسید که باید آن را تعویض کنید.

عوامل خراب کننده باطری گوشی چه هستند؟

حالا می خواهیم در مورد اینکه چگونه ممکن است باتری زودتر خراب شود و کمتر از آنچه قرار بوده کار کند عمر کند، برایتان شرح دهیم.

استفاده از شارژها و کابل شارژهای غیر استاندارد

مهم ترین و ابتدایی ترین مورد شارژر و کابل شارژ است. معمولا همراه گوشی در جعبه کابل و شارژر وجود دارد. این کابل و شارژر مخصوص گوشی شما طراحی شده و با استفاده از آن به خوبی می توانید گوشی را شارژ و استفاده کنید.

اما ممکن است آنها را گم کنید و یا اینکه بلاخره این وسایل هم عمر محدودی دارند و خراب می شوند و باید یکی دیگر تهیه کنید.

تهیه کابل شارژ و شارژر موضوعی است که بسیاری از کاربران را دچار مشکل کرده و می کند. بازار بسیار متنوعی هم از لحاظ نوع جنس و از لحاظ قیمت وجود دارد. ممکن است کابل و شارژری گوشی شما را در ابتدا به خوبی شارژ کند، اما به دلیل استاندارد نبودن، به مرور زمان باعث خراب شدن باتری شوند.

همیشه جنس گران تر هم به معنای اصل بودن نیست و ممکن است تا چهار برابر پرداخت کنید، اما جنس غیراستاندارد و نامناسب تهیه کرده باشید.

سعی کنید از جاهای مطمئن کابل و شارژر تهیه کنید و در این زمینه می توانید از البان کمک بگیرید.

شارژ کردن طولانی مدت و به صورت ناصحیح

همانطور که در بخش قبل نیز به آن اشاره کردیم، داغ شدن گوشی سبب خراب شدن باتری آن می شود. یکی از مواردی که حرارت گوشی را بالا می برد، شارژ کردن موبایل است. اگر شارژ کردن موبایل در مدت زمان بسیار زیادی انجام شود، دمای باتری برای مدت زیادی بالا می ماند و داغ می شود.

به غیر از شارژ کردن طولانی مدت، گذاشتن باتری در شرایطی که نتواند تبادل حرارتی داشته باشد نیز علاوه بر کاهش عمر باتری، می تواند خطرناک هم باشد. راه تبادل حرارتی گوشی، عمدتا بدنه است. اگر گوشی را هنگام شارژ در قاب های خیلی پوشیده قرار دهید و یا در زیر بالش و پتو، یا لای مبل قرار داشته باشد، تمام اینها باعث داغ تر شدن گوشی و حتی آتش گرفتن آن می شوند.

تعویض باتری گوشی در تعمیرات موبایل البان

برخلاف باتری های کادمیومی، باتری های لیتیوم یونی چیزی به عنوان حافظه ندارند و لازم نیست همیشه از صفر تا صد شارژ شوند، اتفاقا این کار برای آنها خوب هم نیست. شارژ کردن های کوتاه مدت بهترین راهکار است و بهتر است اجازه ندهید شارژ گوشی زیر 20 درصد برود.

استفاده از گوشی هنگام شارژ شدن

گوشی در حالت شارژ داع می شود. استفاده از گوشی نیز حرارت آن را بالا می برد. بنابراین استفاده از گوشی در حال شارژ به شدت آن را داغ می سازد و علاوه بر کاهش عمر باتری، می تواند سبب آتش و انفجار آن نیز بشود.

البته می توان از گوشی استفاده های جزئی و ساده کرد، اما بهتر این است که همانقدر هم استفاده نشود.

استفاده از پاوربانک و شارژر فندکی

بعضا دیده می شود که افراد با وجود استفاده صحیح از گوشی، از زود خراب شدن باتری آن نالان هستند. با بررسی بیشتر در البان، متوجه شدیم که اکثر این افراد از پاوربانک های غیراستاندارد و همچنین شارژر فندکی غیراستاندارد استفاده کرده اند.

تشخیص استاندارد بودن یک پاوربانک یا شارژر فنکی کمی سخت است و باید خروجی آنها را در وضعیت های مختلف بررسی کنید. یک شارژر استاندارد همواره خروجی ثابت و به اندازه ای که ادعا کرده دارد. ولتاژ و جریان خروجی باید اندازه گیری شود.

در پاور بانک ها ولتاژ و جریان خروجی باید در حالت های مختلف شارژ بودن خود پاوربانک اندازه گیری شوند. پر یا نیمه پر بودن پاور بانک، نباید در خروجی آن تاثیری بگذارد.

در استفاده از شارژر فندکی هم همین موضوع صادق است. چرا که معمولا در ماشین ولتاژ و جریان رسیده به جافندکی متغیر است. اگر خروجی شارژر نیز متغیر باشد آسیب بسیار زیادی به گوشی می رساند.

استفاده از شارژر فندکی هنگام خاموش بودن خودرو که به باتری خودرو هم آسیب می رساند و هنگامی که مصرف جریانی و ولتاژی خودرو تغییر می کند (استارت زدن خودرو، روشن کردن لامپ ها، کولر و …)، به گوشی آسیب های زیادی وارد می شود.

خراب بودن بخش های مربوط به شارژ باتری گوشی

جریان برق از طریق سوکت شارژ وارد مدار شارژ شده و سپس به باتری می رسد و آن را شارژ می کند. خراب بودن هر یک از المان های بخش شارژ می تواند شارژ کردن باتری را دچار مشکل کند.

بعضا افراد با این مشکلات کنار می آیند و با بازی کردن با کابل و سوکت باتری گوشی خود را شارژ می کنند. اما باید بگوییم که این قطع و وصل شدن های شارژر هنگام شارژ، خیلی به باتری آسیب می رساند.

خاموش ماندن طولانی مدت گوشی

شاید کمی عجیب به نظر برسد، اما حقیقت دارد. استفاده نکردن از گوشی هم می تواند باعث خراب شدن باتری شود. به اصطلاح باتری می خوابد و برای بیدار شدن و کار کردن مجدد آن نیاز به اقداماتی از طرف یک تعمیرکار مجرب است.

نشانه های خراب شدن باتری برای تعویض باتری گوشی چه هستند؟

در بخش های قبلی در رابطه با عمر باتری و عوامل خراب کننده آن مطالبی ذکر کردیم. راه هایی وجود دارند که بتوان عمر باتری را بیشتر کرد، اما به هر حال زمانی خواهد رسید که باید باتری گوشی را تعویض کنید. در ادامه برخی از نشانه های خرابی باتری را برایتان شرح می دهیم که اگر گوشی شما نیز این چنین شد، باید به فکر تعویض به موقع باتری باشید.

تغییرات ناگهانی شارژ باتری

افرادی که باتری موبایلشان خراب است حتما این موضوع را درک کرده اند. شارژ باتری 20 درصد است، یک تماس می گیرید و گوشی ناگهان خاموش می شود! شارژ گوشی 70 درصد است، لحظه ای بعدتر به 40 درصد می رسد. و …

این موضوع در رابطه با شارژ کردن نیز رخ می دهد. اگر زمان معمولی برای شارژ باتری گوشی شما مثلا دو ساعت است، وقتی باتری خراب شود، ممکن است این مدت زمان بیشتر یا خیلی کمتر طول بکشد.

خلاصه هر گونه کم و زیاد شدن های نامتعارف باتری به معنای خراب شدن آن و نیاز به تعویض باتری است.

داغ شدن زیاد باتری گوشی

اگر گوشی شما و مخصوصا باتری (که بیشتر فضای داخل قاب گوشی را باتری اشغال می کند) زیاد داغ می شود، بدون اینکه کار خاصی روی گوشی انجام دهید، یعنی باتری گوشی خراب شده و احتمالا نیاز به تعویض دارد.

تعویض باتری گوشی در تعمیرات موبایل البان

بررسی سلامت باتری

در گوشی های آیفون که نسخه iOS آنها به روز باشد، گزینه ای در بخش تنظیمات باطری وجود دارد که نشان می دهد سلامت آن چقدر است. حتی در صورت نیاز به شما توصیه تعویض هم می کند.

در گوشی های اندروید می توان همین کار را با استفاده از انواع نرم افزارهای جانبی انجام داد. نرم افزارهای زیادی برای تست سلامت باتری وجود دارند که با استفاده از آنها می توانید بفهمید وضعیت باطری در چه حالتی است و آیا نیاز به تعویض دارد یا خیر.

نشانه هایی که می توانند مربوط به باتری گوشی نباشند

تا اینجا از انواع دلایل خراب شدن باتری و همچنین زمان هایی که نیاز به تعویض باتری است گفتیم. اما گاهی اتفاقاتی می افتد که در ظاهر باتری خراب به نظر می رسد اما مشکل از جای دیگری است. شاید این بخش کمی نیاز به داشتن علم و مهارت تعمیرکاری داشته باشد، اما ما کلیت آن را برایتان خواهیم گفت تا اطلاعاتتان نیز بیشتر شود.

شارژ نشدن باتری سالم

گفتیم اگر باتری گوشی درست شارژ نشود و این کار زیاد طول بکشد یا خیلی سریع انجام گیرد (نسبت به روزهای اولیه) احتمالا باتری خراب شده و نیاز است تا آن را تعویض نمایید. اما یک موضوع دیگر را هم باید بررسی کنید.

شارژ نشدن گوشی بعضا می تواند به دلیل خراب شدن مدار شارژ و المان های مربوط به آن باشند که در این صورت باید تک تک المان ها تست شده و آزمایش شوند. همیشه افراد خودشان نمی توانند این موارد را متوجه شوند و لازم است یک تعمیرکار اجزا را کنترل کند.

بنابراین اگر مطمئن نیستید که باتری خراب است، به تعمیرکار نگویید باتری را عوض کند، بگویید که گوشی مشکل شارژ دارد.

وجود قطعی در کابل و شارژر

گاهی مشکل خیلی ساده تر از این حرف ها است. کابل شارژ یک قطعی داخلی دارد و اصلا برقی به گوشی نمی رسد و یا اگر می رسد مدام قطع و وصل می شود. در مورد شارژرهایی که نیاز به تبدیل دارند هم خیلی دقت کنید که تبدیل اوکی باشد.

داخل تبدیلها یک صفحاتی هستند که با سر های شارژر ارتباط می گیرند و به دوشاخه معمولی ایرانی تبدیل می کنند. این صفحات فنری هستند اما بعضا خاصیت فنری خود را از دست می دهند و اتصال به درستی انجام نمی شود.

آیا باید باتری خراب گوشی را تعویض کرد؟

سوال مهمی که بسیاری از کاربران البان آن را می پرسند این است که آیا تعویض باتری خراب کاری واجب است؟ در ادامه دلایلی که این کار واجب است را برایتان شرح می دهیم.

باد کردن باتری گوشی 

در بسیاری از موارد، وقتی باتری خراب می شود، شروع به باد کردن می کند. این باد کردن از دو جنبه خطرناک است:

اول اینکه باد کردن باتری باعث فشار آمدن به سایر قطعات گوشی می شود. در بهترین حالت گوشی از هم باز می شود، اما ممکن است باعث شکستن صفحه نمایش یا بورد گوشی و یا آسیب دیدن جدی این بخش ها شود.

تعویض باتری گوشی در تعمیرات موبایل البان

دوم اینکه وقتی باتری باد کند، بسیار حساس تر می شود و یک ضربه کوچک می تواند باعث آسیب فیزیکی به آن شود (حتی با برخورد به اجزای تیز روی برد) و این آسیب منجر به آتش سوزی و انفجار گوشی خواهد شد.

داغ شدن گوشی

وقتی باتری خراب است، شما مجبورید گوشی را بیشتر شارژ کنید، در نتیجه گوشی بسیار داغ می شود. این داغ شدن زیاد علاوه بر اینکه برای خود گوشی خطرناک است، گاهی اوقات باعث خرابی سایر اجزای روی بورد می شود که برایتان هزینه تعمیر بسیار زیادی را اجبار خواهد کرد.

عدم امکان استفاده از گوشی

اگر شارژ گوشی شما قابل اطمینان نباشد، عملا یک وسیله بی مصرف دارید. اینکه در اکثر اوقات باتری گوشی خالی شده باشد، دیگر نمی توانید از امکانات آن استفاده کنید و عملا یک شی بلااستفاده را با خود حمل می کنید.

در تعویض باتری گوشی به چه مسائلی باید توجه داشت؟

حال که متوجه مشکل در باتری گوشی خود شدید و این را هم فهمیدیم که باید باتری خراب را تعویض کرد، در ادامه مسائل مهم در رابطه با باتری گوشی را برایتان خواهیم گفت. با توجه به اینکه اکثر گوشی های امروزی دارای باتری داخلی هستند، خود کاربران به راحتی نمی توانند آن را تعویض کنند. اما باید اطلاعات خوبی در این زمینه داشته باشند.

چیزی به عنوان باتری اصل وجود ندارد

تمام کاربران به دنبال استفاده از باتری اصلی برای دستگاه خود هستند. این را باید بگوییم که سازندگان گوشی های موبایل، برخی قطعات را از کارخانه های دیگر گرفته و روی گوشی سوار می کنند. این کارخانه ها عمدتا اجازه ندارند و در عمل هم قادر نیستند تا این قطعات را در بازار نیز ارائه کنند.

بنابراین در بهترین حالت، اگر تعمیرکار حقیقت بگوید، باتری اصلی باتری یک گوشی دیگر مشابه به گوشی شماست که معلوم نیست چقدر از عمر خود را طی کرده و ممکن است مانند باتری خودتان باشد.

اما نبودن باتری اصلی به این معنا نیست که نتوان باتری را تعویض کرد. شرکت های زیادی هستند که مشغول تولید باتری موبایل هستند و کیفیت آنها بعضا بسیار بالاست. از تعمیرکار بخواهید باتری کیفیت بالا برایتان استفاده کند.

مهلت تست باتری گوشی بعد از تعویض

حتما قبل از تعویض باتری، در رابطه با مهلت تست آن سوال کنید. این مهلت تست چیزی مانند گارانتی است. برخی از باتری ها هنگام سوار شدن روی گوشی بسیار خوب عمل می کنند اما با گذشت زمان و یکی دو بار شارژ شدن خراب می شوند.

ضمنا اگر مدار شارژ خراب باشد و تعمیرکار اشتباه تشخیص داده باشد، بهترین باتری نیز بسیار سریع خراب خواهد شد. بنابراین حتما از جایی باتری تهیه کنید که مهلت تست خوبی داشته باشد.

آزمایش سلامت باتری

بعد از سوار کردن باتری روی گوشی، سلامت باتری را بررسی کنید و این کار را حتما بعد از یک مرتبه شارژ نیز تکرار کنید.

تعویض باتری گوشی در تعمیرات موبایل البان

مطمئن ترین روش تعویض باتری گوشی چیست؟

تا اینجا انواع مسائل مربوط به باتری گوشی را برایتان گفتیم. حال اگر باتری گوشی شما نیاز به تعویض دارد، یک راهکار بسیار ساده و مطمئن برایتان داریم.

 • به هیچ عنوان نگران و ناراحت نشوید.
 • از طریق اینترنت روی هر دستگاهی که می خواهید وارد سایت سامانه تعمیرات تخصصی موبایل البان شوید.
 • یک درخواست رایگان ثبت کنید. (با چند کلیک ساده و نوشتن نام و دادن شماره تماس درخواستتان ثبت می شود)
 • کارشناسی با شما تماس می گیرد و بسیاری از موارد ذکر شده در این پست را با شما چک می کند.
 • اگر نیاز به تعویض باتری باشد، به شما می گوید.
 • پیش از شروع کار، مبلغ به شما گفته می شود.
 • تنها در صورتی که شما بخواهید، کار تعویض باتری موبایل شما آغاز خواهد شد.
 • بعد از تعویض، و اعلام رضایت شما، مبلغ پرداخته می شود.
 • و …
 • مهم ترین موضوع اینکه به شما حداقل یک ماه مهلت تست (گارانتی) بابت خدمت انجام شده تعلق می گیرد.

بنابراین اگر احساس می کنید باتری موبایلتان مشکل دارد، موضوع را با البان در میان بگذارید.

منبع: وبلاگ مرکز تعمیرات موبایل البان


99/9/18
7:40 ع

باتری های موبایل همچون باتری هر وسیله برقی دیگری پس از مدتی استفاده کیفیت روز اول را نخواهند داشت، به این معنی که با همان استفاده قبلی مدت زمان کمتری می توانید با یک بار شارژ از گوشی خود استفاده کنید و یا اینکه به ناگاه باتری شما خالی می شود، در هر صورت اگر احساس می کنید که نیاز به تعویض باتری آیفون خود پیدا کرده اید پیشنهاد می کنیم قبل از هر اقدامی حتما این مقاله را مطالعه کنید.

نشانه های خرابی باتری آیفون چه هستند؟

یکی از ساده ترین روش های برای پی بردن به میزان سلامت باتری آیفون، بررسی کردن آن در تنظیمات گوشی است. اگر گوشی خود را به روز کرده باشید، در تنظیمات بخشی برای باتری وجود دارد که به راحتی با وارد شدن در آن متوجه خواهید شدن که الان باتری آیفون شما چند درصد توانایی روز اول خودش را دارد.

اگر هم می خواهید یک حسی از باتری خراب داشته باشید، معمولا باتری خراب کارکردش دچار اختلال می شود. یعنی نمی تواند به اندازه روزهای ابتدایی شارژ خودش را نگه دارد و یا تغییرات ناگهانی شارژ چه در هنگام شارژ شدن و چه هنگام استفاده خواهید دید.

یکی دیگر از نشانه هایی که باید خیلی به آن توجه داشته باشید، باد کردن باتری است. بعضا پیش می آید که باتری آنقدر باد می کند که حتی صفحه نمایش و بدنه را از هم تا حدی جدا می کند. توصیه اکید داریم که در این صورت خیلی به گوشی و باتری فشار وارد نکنید، چراکه سوراخ شدن باتری می تواند به قیمت آتش سوزی و آسیب دیدن خودتان و گوشی تان تمام شود.

تعویض باتری آیفون

اول از همه خودتان می تواند یک ارزیابی اولیه داشته باشد که آیا زمان تعویض باتری آیفونتان فرا رسیده است و در صورتیکه پاسخ این سوال بله بود و در صورتیکه گوشی شما در مدت گارانتی خود می باشد و به خدمات مراکز اپل در خارج از ایران دسترسی دارید می توانید از خدمات این مراکز به رایگان استفاده کنید، برای این منظور از طریق لینک ارزیابی شامل بودن گوشی آیفون در خدمات اپل پلاس را چک کنید و در صورتیکه گوشی شما شامل گارانتی نباشد طبق تعرفه های مشخصی هزینه های تعویض باتری آیفون را متناسب با نوع گوشی شما دریافت می کنند.

اما در صورتیکه در ایران حضور دارید متاسفانه هیچ از گارانتی های داخل ایران باتری گوشی های آیفون را گارانتی نمی کنند و در هر صورت باید هزینه های آن را بپردازید، اما در صورتیکه گوشی شما در طول مدت گارانتی خود هست، حتما از خدمات شرکت های گارانتی استفاده نمایید چراکه در غیر این صورت گوشی شما از گارانتی خارج خواهد شد.

اگر در ایران حضور دارید و گوشی شما به دلایل مختلف همچون پایان زمان گارانتی از گارانتی خارج شده است به راحتی با هزینه کمتر و حتی کیفیت بالاتر می توانید از خدمات تعمیرات موبایل البان برای تعویض باتری آیفون بهره مند شوید.

هزینه تعویض باتری های آیفون 

در صورتیکه مشکل موبایل شما از باتری آیفونتان نباشد هزینه تعویض باتری آیفون شامل هزینه باتری و اجرت تعویض آن می باشد، در خصوص اجرت تعویض باتری آیفون می توان گفت که این هزینه ها از 150 هزار تومان شروع شده و تا نهایت 800 هزار تومان برای به روز ترین گوشی های آیفون هستند، اما با توجه به تغییرات نرخ ارز برای تامین باتری آیفون می توانید از طریق صفحه تعمیرات موبایل آیفون یک درخواست ثبت کنید تا کارشناسان مرکز تعمیرات موبایل البان مشاوره دقیق در این خصوص را به رایگان به شما ارائه داده و حتی پیش از تعویض باتری سایر مواردی که احتمال دارد ایراد شارژ گوشی موبایل شما از آن باشد را چک کنند تا متحمل هزینه های اضافی نشوید.

مراکز تعویض باتری آیفون

تعویض باتری آیفون یکی از ساده ترین کارهای تعمیرات برای یک متخصص موبایل هست از همین روی مراکز زیادی این خدمات را در سطح شهر تهران ارائه می نمایند، هرچند که این کار همچون سایر کارهای تعمیراتی موبایل حساسیت های خاص خود را نیز دارد و با کوچکترین اشتباهی می تواند هزینه های جبران ناپذیری را به گوشی شما وارد آید. همچنین علاوه بر مهارت و تسلط تعمیرکار موبایل که باید در تعمیر گوشی های آیفون تبهر داشته باشد، قطعه ای هم که استفاده می شود باید از کیفیت بالایی برخودار باشد.

در ایران متاسفانه به جهت عدم حضور نمایندگی های رسمی تعمیرات موبایل کیفیت های گوناگونی از باتری ها وجود دارد اما یک فرد عادی نمی تواند کیفیت باتری ها را از هم تشخیص دهد و حتی اگر هم بتوانید کیفیت یک باتری را تشخیص دهید به صورت عمده این کار در جلوی جشمهای شما انجام نمی شود و نمی توانید از تعویض همان باتری اطمینان حاصل نمایید؛ به همین جهت لازم است از خدمات مرکزی استفاده کنید که علاوه بر شهرت و سابقه خوب آن از قطعات و باتری هایی نیز استفاده نماید که گارانتی معتبر ارائه نماید. مرکز تعمیرات موبایل البان به عنوان معتبرترین مرکز تعمیرات موبایل آیفون می تواند خدمات تعمیرات و یا تعویض قطعات موبایل آیفون را در محل ارائه نماید. ضمن اینکه این مرکز باتری های مورد استفاده خود را از یک ماه تا شش ماه گارانتی کرده و می توانید با اطمینان از موبایل خود مثل روز اول استفاده نمایید.

مرکز تعمیرات موبایل البان - تعمیرات موبایل در محل

مشکلات پاور موبایل آیفون 

برخی از مشکلات پاور آیفون با عواملی به جز باتری ایجاد می شوند، اگر گوشی خود را نمی توانید روشن کنید، این مراحل را دنبال کنید تا ببینید که آیا مشکل گوشی شما حل می شود یا نه. در صورتیکه نمی توانید موبایل خود را چک کنید و یا از ایراد باتری آیفون خود مطمئن نیستید، ما در مرکز تعمیرات موبایل البان به صورت تخصصی پیش از تعویض باتری به صورت کلی موبایل آیفون شما را چک خواهیم کرد تا اگر ایراد دیگری غیر از باتری گوشی وجود داشته باشد به شما اطلاع دهیم. پس از ارزیابی کامل در صورت نیاز به تعمیر، هزینه ها به شما اطلاع داده خواهد شد تا برای ادامه تعمیر هماهنگی ها انجام شود. البته حتما توصیه می کنیم.

منبع: وبلاگ مرکز تعمیرات موبایل البان


  

99/9/16
11:0 ص

تعمیرات موبایل یکی از شغل هایی است که این روزها با استقبال زیادی مواجه شده است. اما این کار نیز همچون هر کار دیگری به توانمندی هایی نیاز دارد که از طریق گرفتن آموزش درست در این زمینه می توان به سرعت در آن رشد کرد و به یکی از افراد حرفه ای در آن تبدیل شد. از همین روی استفاده از آموزش های درست تعمیرات موبایل اهمیت زیادی دارد تا هم از هدر رفتن وقت و انرژی جلوگیری شود و هم به درستی به حوزه تعمیرات موبایل وارد شد. بسیاری از افراد بوده اند که متاسفانه از آموزش های درست بهره مند نشده اند و نتوانسته اند جایگاه مناسبی در این شغل پیدا کنند. اگر شما هم به شغل تعمیرات موبایل علاقه مند شده اید پیشنهاد می کنم حتما از بهترین آموزش ها در این موضوع استفاده کنید. مقاله حاضر که حاصل تجربیات چند تن از افرادی است که در این صنعت مشغول به کار هستند شما را برای بهترین انتخاب آماده می کند.

آموزش تعمیرات موبایل و تصورات رایج در آن 

حتما شما هم به فراگیری آموزش تعمیرات موبایل علاقه مند شده اید که در حال خواندن این مقاله هستید، لازم است بدانید که شما در این مسیر تنها نیستید و خیلی ها همچون شما به این رشته علاقه مند هستند و یا چندین سال است که در این کار مشغول به کار شده اند. پس قطعا راه آسانی را در میان سایر متقاضیان این رشته ندارید و باید سعی و تلاش بسیاری را به درستی انجام دهید. پیشنهاد می شود قبل از شروع به فراگرفتن این رشته در هر جایی حتما کمی تامل کنید و از خود این سوال را بپرسید که چرا به حوزه آموزش تعمیرات موبایل علاقه مند هستید و آیا این شغل برای شما مناسب خواهد بود. در این قسمت سعی می کنیم دلایل متعددی که تاکنون در بین علاقه مندان مختلف مشاهده کرده ایم را به همراه برخی اتفاقاتی که در جامعه رخ داده است برای شما شرح دهیم تا بهتر بتوانید در این خصوص فکر کنید.

رشته تعمیرات موبایل خیلی راحت است

بسیاری از متقاضیان تعمیرات موبایل تصور می کنند که تعمیرات موبایل کار راحتی است و در عرض یک ماه می توانند به زیر و بم این رشته آشنا شوند و کار تعمیرات موبایل را شروع کنند؛ این موضوع را می توانیم بگوییم که هم درست است و هم اشتباه. از این جهت می توان گفت که این تصور شاید درست باشد چون در عرض یک ماه برخی از کارهای تعمیراتی یا بهتر بگوییم تعویض کاری را یاد خواهید گرفت. البته قاعدتا چون این کارها راحت هستند هر فرد دیگری هم به راحتی خواهد توانست این کارها را به آسانی و همچون شما یاد بگیرد. برای فراگیری هر کاری باید از خود بپرسید که مزیت شما در این رشته نسبت به سایر افرادی که این رشته را فراگرفته اند چیست؟ و اینجا همان جایی است که پاسخ به تصوری که گفته شد نه خواهد بود. یعنی اگر به دنبال این هستید که به عنوان فرد خبره ای در این رشته تبدیل شوید که به صورت کاملا متمایزی از سایر افراد شاخص باشید و بتوانید مشتریان زیادی را جذب کنید باید بدانید که یادگیری این رشته آنچنان هم که تصور می شود آسان نخواهد بود؛ اما اگر اشتیاق کافی به همراه استمرار در یادگیری را داشته باشید و از آموزش های درستی بهره مند شده باشید حتما خواهید توانست در این حوزه موفق شوید.

با کتاب آموزش تعمیرات موبایل می توانم تعمیرات یاد بگیرم

فراگیری تعمیرات موبایل را می توان به دو توانمندی نیاز دارد اولی دانش تعمیرات موبایل و دومی مهارت تعمیرات است. این دو توانمندی مستقل از هم نیستند، شاید با کتاب بتوانید دانش تعمیرات موبایل را یاد بگیرید اما مهارت تعمیرات موبایل موضوعی است که صرفا با تمرین و انجام انواع کارهای تعمیراتی به دست می آید. و خیلی از مهارت ها قاعدتا با نگاه کردن به دست استاد و دریافت نکات عملی اوست که می توان به خوبی فراگرفت.

البته لازم به ذکر است اگر می خواهید به صورت جدی در این رشته شاخص شوید، حتما کتاب و مقالات مرتبط با تعمیرات موبایل نقش بسزایی در رشد شما در این رشته دارند و هرچقدر که کتابهای بیشتری در حوزه موبایل، الکترونیک، و رشته های مرتبط با آن مطالعه کنید در این رشته پایه های قوی تری پیدا خواهید کرد و در آینده و با پیشرفت انواع گوشی های موبایل نیز دانش خود را می توانید به روز کنید.

آموزش تعمیرات موبایل به دو دسته سخت افزاری و نرم افزای تقسیم می شود

برخی از آموزشگاه ها، آموزش تعمیرات موبایل را به دو دسته سخت افزاری و نرم افزاری تقسیم می کنند اما باید بدانید که این تقسیم بندی صرفا در دنیای تئوری است و در عمل تعمیرات سخت افزاری و نرم افزاری موبایل در هم آمیخته است. در نتیجه آموزشی مناسب خواهد بود که آموزش های سخت افزاری و نرم افزاری تعمیرات را با هم ترکیب کرده باشد چراکه در حین انجام یک کار سخت افزاری نیاز است که تعمیر نرم افزاری هم صورت گیرد و یا اینکه برای تشخیص و عیب یابی یک گوشی موبایل به مهارت های سخت افزاری نیاز دارید و در صورتی که صرفا به کارهای نرم افزاری مهارت یافته باشید به درستی نخواهید توانست گوشی های موبایل را عیب یابی کنید. پس اگر تمایل دارید برای فراگیری این رشته از خدمات یکی از آموزشگاه های تعمیرات موبایل استفاده کنید حتما این نکته را به خاطر داشته باشید و پیشنهاد می شود حتما مقاله نکات انتخاب یک آموزشگاه تعمیرات موبایل خوب را مطالعه کنید.

یادگیری تعمیرات موبایل و آینده شغلی آن

البته در خصوص شغل تعمیرات موبایل در مقاله ای دیگر به صورت کاملی به آن پرداخته شده است و اگر می خواهید تعمیرات موبایل را آغاز کنید و یا توسعه دهید حتما توصیه می کنیم که آن مقاله را به صورت کاملی مطالعه نمایید اما در اینجا به صورت تیتر وار با توضیحات کمی در خصوص آینده شغل تعمیرات موبایل توضیح می دهیم

فراوانی استفاده از گوشی های هوشمند 

همانطور که به صورت کلی گفتیم، گوشی های همراه این روزها فراوانی زیادی دارند و با توجه به نوع استفاده از آنها در معرض انواع خرابی ها نیز هستند. جالب است بدانید نرخ نفوذ تلفن همراه در ایران بالای 100 درصد است و این یعنی هر نفر به طور میانگین بیشتر از یک تلفن همراه دارد.

از طرفی طبق آمار رسمی کشور در سال 99 نیاز بازار ایران به گوشی های تلفن همراه، ماهانه 1/5 میلیون عدد گوشی است. البته که طبق قوانین جدید و قانون رجیستری، تمام گوشی ها باید رجیستر شده و دارای گارانتی باشند. که البته حتما می دانید اولا گارانتی تمام خرابی ها را پوشش نمی دهد و ثانیا مراکز گارانتی نیز همواره به دنبال بهترین تعمیرکاران هستند.

آموزش تعمیرات موبایل در آکادمی البان

بنابراین می توان گفت که با توجه به تعداد زیاد گوشی های هوشمند و گرانی آنها، تعمیر موبایل موردی است که بسیار مورد نیاز افراد خواهد بود.

بالا رفتن نرخ ارز و رونق یادگیری تعمیرات موبایل

همانطور که همگی تاثیرات آن را دیده ایم در سال های اخیر قیمت دلار به شدت افزایش یافته و به دنبال آن قیمت همه کالاها به خصوص کالاهایی که وارد می شوند همچون موبایل افزایش شدیدی یافته است؛ به همین دلیل اگر فردی قبلا گوشی اش دچار مشکل می شد ترجیح می داد تا گوشی جدیدی خریداری کند اما در حال حاضر اگر فرد بخواهد نسخه به روز شده همان گوشی خودش را خریداری نماید باید مبلغ زیادی را هزینه کند. به همین دلیل است که کسب و کار تعمیرات موبایل رونق گرفته است و مشتاقان زیادی نیز برای یادگیری این رشته وارد آن شده اند. در نتیجه باید بدانید که اولا در این رشته رقبای زیادی خواهید داشت و به همین دلیل مهم است که دانش و مهارت تعمیرات موبایل خود را از طریق یک دیدن آموزش های خوب در حوزه تعمیرات موبایل افزایش داده باشید.

روش های یادگیری تعمیرات گوشی موبایل

برای آغاز آموزش تعمیرات موبایل باید بدانیم که دقیقا از کجا باید شروع کنیم. چند روش در ادامه برایتان خواهیم گفت و اینکه در هر کدام باید به چه نکاتی توجه داشته باشید

خود آموزی تعمیرات موبایل

اگر کمی در فضای مجازی جستجو کنید، انواع فیلم ها و مقالات آموزشی تعمیرات موبایل را خواهید یافت. بسیاری از این فیلم ها به صورت رایگان موجود هستند و شما نباید هزینه ای هم برایشان پرداخت کنید.

ابتدا لازم است در باب الکترونیک تعمیرات و الزامات الکترونیکی موبایل کمی مطالعه کرده و یاد بگیرید و بعد می توانید وارد دنیای تعمیرات شوید. شاید از ابتدا این مورد ضروری به نظر نرسد، اما پایه یک تعمیرات صحیح و سالم است.

آموزش تعمیرات موبایل در آکادمی البان

از قدیم همیشه گفتند که هر چقدر پول بدی همان قدر آش می خوری! قطعا با آموزش های رایگان اینترنت نمی توان به یک تعمیرکار تبدیل شد اما می توان برخی موارد مورد نیاز را فرا گرفت. مخصوصا اگر برای خودتان کاری می خواهید انجام دهید و خیالتان از خراب شدن احتمالی بعدش راحت است! به دلایل زیر توصیه می کنیم که در صورت امکان از آموزش های منسجم تعمیرات موبایل بهره مند شوید این دلایل عبارتند از:

 1. فیلم ها یا کتاب های رایگان آموزش تعمیرات موبایل عموما نقطه شروع و پایان مناسبی ندارند و صرفا به آموزش های پراکنده ای می پردازند که اگر می خواهید صرفا در خصوص یک مورد از موارد تعمیرات آموزش ببینید شاید خوب باشند اما قطعا برای اینکه به کل فرآیند تعمیرات موبایل اشراف پیدا کنید کافی نخواهد بود.
 2. سرعت یادگیری پایین؛ به جهت اینکه فیلم ها و دوره های رایگانی که در اینترنت وجود دارند پراکنده هستند زمان بسیار زیادی را باید اختصاص دهید تا حداقل های تعمیرات را  یاد بگیرید آن هم به صورت نه چندان کامل
 3. عدم امکان دریافت مدرک فنی و حرفه ای تعمیرات موبایل؛ با توجه به اینکه آموزش خودآموز تعمیرات موبایل را پیش برده اید و از آموزش های منسجمی برخوردار نبوده اید؛ سازمان فنی و حرفه ای شما را حایز شرایط کافی برای شرکت در آزمون نمی داند در نتیجه اگر می خواهید که مدرک فنی و حرفه ای دریافت کنید حتما از خدمات آموزشگاه های رسمی و معتبر تعمیرات موبایل استفاده کنید.

البته روش خودآموز مزیت مهمی که دارد عدم پرداخت هزینه مالی مستقیم است اما به نظر با توجه به تمام جوانب آن زمانی که برای جمع آوری مطالب خواهید گذاشت بیش از هزینه مستقیم آن خواهد بود؛ و اگر تجربه ای در حوزه تعمیرات و به خصوص تعمیرات موبایل ندارید توصیه می کنیم حتما از آموزش تعمیرات موبایل در آموزشگاه های برتر بهره مند شوید.

آموزش تعمیرات موبایل به صورت مجازی

در کنار فیلم های رایگان موجود در فضای مجازی، آموزشگاه هایی هم هستند که آموزش های دقیقی را ارائه کرده اند. عمدتا این آموزش ها  به جهت زحمت زیادی که برای تهیه آنها کشیده شده است رایگان نیستند و باید برایشان هزینه ای هم پرداخت کنید. اگر آموزش خوبی را پیدا کنید این آموزش ها بسیار مفید خواهند بود، آکامی تعمیرات موبایل البان این آموزش های مجازی را به صورت تخصصی ارائه کرده است. خوبی این آموزش ها این است که عناوین مورد نیاز را پوشش خواهند داد و حتی امکان دریافت مدرک فنی و حرفه ای نیز پس از آزمون های خاص آن فراهم خواهد آمد.

اما همانطور که گفته شد تعمیرات موبایل از دو بخش مهارت و دانش تشکلی شده است، قطعا در دوره های آموزش مجازی خوب و با کیفیت شما به صورت کاملی با دانش تعمیرات آشنا خواهید شد و همچنین نحوه کار عملی استاد را نیز خواهید دید اما بدانید که آموزش مجازی به تنهایی اصلا کفایت نخواهد کرد. شما با آموزش مجازی تقریبا تا 70-80 درصد راه را پیش رفته اید، البته اگر همزمان با آموزش دیدن، تمام کارها را به صورت عملی نیز تمرین کنید. اما برای آنکه آموزشتان کامل باشد نیاز به امکانات دیگری هم خواهید داشت.

آموزش تعمیرات موبایل در آکادمی البان

خیلی مهم است که آموزش های خریداری شده دارای پشتیبانی باشند! قطعا ممکن است برای شما سوالاتی پیش بیاید. از آنجا که آموزشگاه می داند چه محتوایی آماده کرده، خود او بهتر از هر شخص دیگری می تواند به شما کمک دهد. این پشتیبانی علاوه بر پشتیانی تلفنی می تواند پشتیبانی حضوری را هم به صورت محدود شامل باشد.

بنابراین خیلی دقت داشته باشید که هر آموزشگاهی در کنار پکیج آموزش خود، چه امکانات دیگری به شما ارائه خواهد کرد.اگر شما هم دوست دارید تعمیرات موبایل را به صورت مجازی یاد بگیرید، به شما توصیه داریم حتما آموزش مجازی تعمیرات موبایل البان را هم بررسی کنید و تمام امکانات جانبی آن را نیز بسنجید.

فواید و نقاط قوت آموزش مجازی تعمیرات موبایل را در زیر می توانید مشاهده کنید:

 1. عدم الزام به حضور در کلاس
 2. شناور بودن ساعت آموزش تعمیرات به دست خود فرد
 3. امکان مشاهده ویدئوهای آموزشی تعمیرات موبایل چندین دفعه و بدون محدودیت
 4. داشتن یک جزوه کامل از مباحث آموزشی و امکان مراجعه به آن در هر زمان
 5. بهره گیری از پشتیانی تلفنی و یا حضوری (در برخی آموزشگاه های مجازی این امکان فراهم است)
 6. امکان یادگیری از راه دور ( به خصوص برای شهرهایی که آموزشگاه های معتبری برای آموزش تعمیرات موبایل ندارند.)

آموزش تعمیرات موبایل به صورت حضوری

آموزش حضوری می تواند یکی از بهترین گزینه ها باشد. کارهای عملی و توضیحات و نظرات اساتید مجرب به خوبی می توانند شما را در مسیر یادگیری و فعالیت کمک کنند. اگر آموزش به صورت کامل و دقیق انجام گیرد، شما به موازات آموزش هم می توانید کارهای زیادی انجام دهید.

درمورد آموزش حضوری نیز دقت زیادی لازم است. صرفا اینکه یک آموزشگاه نام و آوازه بلندی دارد برای اعتبارسنجی کفایت نمی کند. سعی کنید با چند نفر از فارغ التحصیلان هر آموزشگاه صحبت کنید. از افرادی که در کلاس های فعلی شرکت می کنند سوالاتی بپرسید و از کیفیت و کمیت آموزش آن آموزشگاه یا فرد آموزش دهنده مطمئن شوید. همانطور که پیش از ذکر شد می توانید به مقاله نکات انتخاب یک آموزشگاه خوب که در ابتدای همین مقاله به آن اشاره شده است نیز استفاده کنید.

آموزش تعمیرات موبایل در آکادمی البان

آکادمی تعمیرات موبایل البان با ارائه انواع دوره های مبتدی تا تخصصی تعمیرات موبایل، سعی دارد تمام عناوین مورد نیاز برای آغاز کسب و کار در این زمینه را به فن آموزان آموزش دهد. تمامی عناوینی که در سایت آکادمی درج شده اند، مو به مو آموزش داده می شود و در پایان هر جلسه تاییدیه آن از خود فن آموز گرفته می شود، تا هم او بداند چه حق و حقوقی دارد و هم استاد بداند که باید چه مواردی را به صورت کامل آموزش دهد.

بعد از آموزش کار تمام نمی شود. ممکن است در عمل با موضوعات و مشکلات جدیدی مواجه شوید که لازم می شود از علم و تجربه استاد خود بهره مند شوید. پشتیبانی بعد از آموزش نیز از همین حیث اهمیت خاصی دارد که در مجموعه البان از آن برخوردار خواهید بود.

علاوه بر آموزش درست، مهم است که بتوانید مدرک فنی حرفه ای را هم بعد از آموزش ها اخذ کنید که در آکادمی البان این امکان مهیا است.

کلام آخر

با توجه به مطالب گفته شده باید تا الان از لزوم و اهمیت تعمیرات موبایل آگاه شده باشید. این کار را می توانید خودتان به عنوان یک شغل انجام دهید. با آموزش های خوب و دقیق حتما می توانید این کار را آغاز کرده و کسب درآمد کنید. آموزش خیلی بخش مهمی است و پشتیبانی بعد از آموزش نیز بسیار حائز اهمیت است.

منبع: وبلاگ آموزش تعمیرات موبایل البان


  

99/9/16
11:0 ص

تعمیرات موبایل یکی از شغل هایی است که این روزها با استقبال زیادی مواجه شده است. اما این کار نیز همچون هر کار دیگری به توانمندی هایی نیاز دارد که از طریق گرفتن آموزش درست در این زمینه می توان به سرعت در آن رشد کرد و به یکی از افراد حرفه ای در آن تبدیل شد. از همین روی استفاده از آموزش های درست تعمیرات موبایل اهمیت زیادی دارد تا هم از هدر رفتن وقت و انرژی جلوگیری شود و هم به درستی به حوزه تعمیرات موبایل وارد شد. بسیاری از افراد بوده اند که متاسفانه از آموزش های درست بهره مند نشده اند و نتوانسته اند جایگاه مناسبی در این شغل پیدا کنند. اگر شما هم به شغل تعمیرات موبایل علاقه مند شده اید پیشنهاد می کنم حتما از بهترین آموزش ها در این موضوع استفاده کنید. مقاله حاضر که حاصل تجربیات چند تن از افرادی است که در این صنعت مشغول به کار هستند شما را برای بهترین انتخاب آماده می کند.

آموزش تعمیرات موبایل و تصورات رایج در آن 

حتما شما هم به فراگیری آموزش تعمیرات موبایل علاقه مند شده اید که در حال خواندن این مقاله هستید، لازم است بدانید که شما در این مسیر تنها نیستید و خیلی ها همچون شما به این رشته علاقه مند هستند و یا چندین سال است که در این کار مشغول به کار شده اند. پس قطعا راه آسانی را در میان سایر متقاضیان این رشته ندارید و باید سعی و تلاش بسیاری را به درستی انجام دهید. پیشنهاد می شود قبل از شروع به فراگرفتن این رشته در هر جایی حتما کمی تامل کنید و از خود این سوال را بپرسید که چرا به حوزه آموزش تعمیرات موبایل علاقه مند هستید و آیا این شغل برای شما مناسب خواهد بود. در این قسمت سعی می کنیم دلایل متعددی که تاکنون در بین علاقه مندان مختلف مشاهده کرده ایم را به همراه برخی اتفاقاتی که در جامعه رخ داده است برای شما شرح دهیم تا بهتر بتوانید در این خصوص فکر کنید.

رشته تعمیرات موبایل خیلی راحت است

بسیاری از متقاضیان تعمیرات موبایل تصور می کنند که تعمیرات موبایل کار راحتی است و در عرض یک ماه می توانند به زیر و بم این رشته آشنا شوند و کار تعمیرات موبایل را شروع کنند؛ این موضوع را می توانیم بگوییم که هم درست است و هم اشتباه. از این جهت می توان گفت که این تصور شاید درست باشد چون در عرض یک ماه برخی از کارهای تعمیراتی یا بهتر بگوییم تعویض کاری را یاد خواهید گرفت. البته قاعدتا چون این کارها راحت هستند هر فرد دیگری هم به راحتی خواهد توانست این کارها را به آسانی و همچون شما یاد بگیرد. برای فراگیری هر کاری باید از خود بپرسید که مزیت شما در این رشته نسبت به سایر افرادی که این رشته را فراگرفته اند چیست؟ و اینجا همان جایی است که پاسخ به تصوری که گفته شد نه خواهد بود. یعنی اگر به دنبال این هستید که به عنوان فرد خبره ای در این رشته تبدیل شوید که به صورت کاملا متمایزی از سایر افراد شاخص باشید و بتوانید مشتریان زیادی را جذب کنید باید بدانید که یادگیری این رشته آنچنان هم که تصور می شود آسان نخواهد بود؛ اما اگر اشتیاق کافی به همراه استمرار در یادگیری را داشته باشید و از آموزش های درستی بهره مند شده باشید حتما خواهید توانست در این حوزه موفق شوید.

با کتاب آموزش تعمیرات موبایل می توانم تعمیرات یاد بگیرم

فراگیری تعمیرات موبایل را می توان به دو توانمندی نیاز دارد اولی دانش تعمیرات موبایل و دومی مهارت تعمیرات است. این دو توانمندی مستقل از هم نیستند، شاید با کتاب بتوانید دانش تعمیرات موبایل را یاد بگیرید اما مهارت تعمیرات موبایل موضوعی است که صرفا با تمرین و انجام انواع کارهای تعمیراتی به دست می آید. و خیلی از مهارت ها قاعدتا با نگاه کردن به دست استاد و دریافت نکات عملی اوست که می توان به خوبی فراگرفت.

البته لازم به ذکر است اگر می خواهید به صورت جدی در این رشته شاخص شوید، حتما کتاب و مقالات مرتبط با تعمیرات موبایل نقش بسزایی در رشد شما در این رشته دارند و هرچقدر که کتابهای بیشتری در حوزه موبایل، الکترونیک، و رشته های مرتبط با آن مطالعه کنید در این رشته پایه های قوی تری پیدا خواهید کرد و در آینده و با پیشرفت انواع گوشی های موبایل نیز دانش خود را می توانید به روز کنید.

آموزش تعمیرات موبایل به دو دسته سخت افزاری و نرم افزای تقسیم می شود

برخی از آموزشگاه ها، آموزش تعمیرات موبایل را به دو دسته سخت افزاری و نرم افزاری تقسیم می کنند اما باید بدانید که این تقسیم بندی صرفا در دنیای تئوری است و در عمل تعمیرات سخت افزاری و نرم افزاری موبایل در هم آمیخته است. در نتیجه آموزشی مناسب خواهد بود که آموزش های سخت افزاری و نرم افزاری تعمیرات را با هم ترکیب کرده باشد چراکه در حین انجام یک کار سخت افزاری نیاز است که تعمیر نرم افزاری هم صورت گیرد و یا اینکه برای تشخیص و عیب یابی یک گوشی موبایل به مهارت های سخت افزاری نیاز دارید و در صورتی که صرفا به کارهای نرم افزاری مهارت یافته باشید به درستی نخواهید توانست گوشی های موبایل را عیب یابی کنید. پس اگر تمایل دارید برای فراگیری این رشته از خدمات یکی از آموزشگاه های تعمیرات موبایل استفاده کنید حتما این نکته را به خاطر داشته باشید و پیشنهاد می شود حتما مقاله نکات انتخاب یک آموزشگاه تعمیرات موبایل خوب را مطالعه کنید.

یادگیری تعمیرات موبایل و آینده شغلی آن

البته در خصوص شغل تعمیرات موبایل در مقاله ای دیگر به صورت کاملی به آن پرداخته شده است و اگر می خواهید تعمیرات موبایل را آغاز کنید و یا توسعه دهید حتما توصیه می کنیم که آن مقاله را به صورت کاملی مطالعه نمایید اما در اینجا به صورت تیتر وار با توضیحات کمی در خصوص آینده شغل تعمیرات موبایل توضیح می دهیم

فراوانی استفاده از گوشی های هوشمند 

همانطور که به صورت کلی گفتیم، گوشی های همراه این روزها فراوانی زیادی دارند و با توجه به نوع استفاده از آنها در معرض انواع خرابی ها نیز هستند. جالب است بدانید نرخ نفوذ تلفن همراه در ایران بالای 100 درصد است و این یعنی هر نفر به طور میانگین بیشتر از یک تلفن همراه دارد.

از طرفی طبق آمار رسمی کشور در سال 99 نیاز بازار ایران به گوشی های تلفن همراه، ماهانه 1/5 میلیون عدد گوشی است. البته که طبق قوانین جدید و قانون رجیستری، تمام گوشی ها باید رجیستر شده و دارای گارانتی باشند. که البته حتما می دانید اولا گارانتی تمام خرابی ها را پوشش نمی دهد و ثانیا مراکز گارانتی نیز همواره به دنبال بهترین تعمیرکاران هستند.

آموزش تعمیرات موبایل در آکادمی البان

بنابراین می توان گفت که با توجه به تعداد زیاد گوشی های هوشمند و گرانی آنها، تعمیر موبایل موردی است که بسیار مورد نیاز افراد خواهد بود.

بالا رفتن نرخ ارز و رونق یادگیری تعمیرات موبایل

همانطور که همگی تاثیرات آن را دیده ایم در سال های اخیر قیمت دلار به شدت افزایش یافته و به دنبال آن قیمت همه کالاها به خصوص کالاهایی که وارد می شوند همچون موبایل افزایش شدیدی یافته است؛ به همین دلیل اگر فردی قبلا گوشی اش دچار مشکل می شد ترجیح می داد تا گوشی جدیدی خریداری کند اما در حال حاضر اگر فرد بخواهد نسخه به روز شده همان گوشی خودش را خریداری نماید باید مبلغ زیادی را هزینه کند. به همین دلیل است که کسب و کار تعمیرات موبایل رونق گرفته است و مشتاقان زیادی نیز برای یادگیری این رشته وارد آن شده اند. در نتیجه باید بدانید که اولا در این رشته رقبای زیادی خواهید داشت و به همین دلیل مهم است که دانش و مهارت تعمیرات موبایل خود را از طریق یک دیدن آموزش های خوب در حوزه تعمیرات موبایل افزایش داده باشید.

روش های یادگیری تعمیرات گوشی موبایل

برای آغاز آموزش تعمیرات موبایل باید بدانیم که دقیقا از کجا باید شروع کنیم. چند روش در ادامه برایتان خواهیم گفت و اینکه در هر کدام باید به چه نکاتی توجه داشته باشید

خود آموزی تعمیرات موبایل

اگر کمی در فضای مجازی جستجو کنید، انواع فیلم ها و مقالات آموزشی تعمیرات موبایل را خواهید یافت. بسیاری از این فیلم ها به صورت رایگان موجود هستند و شما نباید هزینه ای هم برایشان پرداخت کنید.

ابتدا لازم است در باب الکترونیک تعمیرات و الزامات الکترونیکی موبایل کمی مطالعه کرده و یاد بگیرید و بعد می توانید وارد دنیای تعمیرات شوید. شاید از ابتدا این مورد ضروری به نظر نرسد، اما پایه یک تعمیرات صحیح و سالم است.

آموزش تعمیرات موبایل در آکادمی البان

از قدیم همیشه گفتند که هر چقدر پول بدی همان قدر آش می خوری! قطعا با آموزش های رایگان اینترنت نمی توان به یک تعمیرکار تبدیل شد اما می توان برخی موارد مورد نیاز را فرا گرفت. مخصوصا اگر برای خودتان کاری می خواهید انجام دهید و خیالتان از خراب شدن احتمالی بعدش راحت است! به دلایل زیر توصیه می کنیم که در صورت امکان از آموزش های منسجم تعمیرات موبایل بهره مند شوید این دلایل عبارتند از:

 1. فیلم ها یا کتاب های رایگان آموزش تعمیرات موبایل عموما نقطه شروع و پایان مناسبی ندارند و صرفا به آموزش های پراکنده ای می پردازند که اگر می خواهید صرفا در خصوص یک مورد از موارد تعمیرات آموزش ببینید شاید خوب باشند اما قطعا برای اینکه به کل فرآیند تعمیرات موبایل اشراف پیدا کنید کافی نخواهد بود.
 2. سرعت یادگیری پایین؛ به جهت اینکه فیلم ها و دوره های رایگانی که در اینترنت وجود دارند پراکنده هستند زمان بسیار زیادی را باید اختصاص دهید تا حداقل های تعمیرات را  یاد بگیرید آن هم به صورت نه چندان کامل
 3. عدم امکان دریافت مدرک فنی و حرفه ای تعمیرات موبایل؛ با توجه به اینکه آموزش خودآموز تعمیرات موبایل را پیش برده اید و از آموزش های منسجمی برخوردار نبوده اید؛ سازمان فنی و حرفه ای شما را حایز شرایط کافی برای شرکت در آزمون نمی داند در نتیجه اگر می خواهید که مدرک فنی و حرفه ای دریافت کنید حتما از خدمات آموزشگاه های رسمی و معتبر تعمیرات موبایل استفاده کنید.

البته روش خودآموز مزیت مهمی که دارد عدم پرداخت هزینه مالی مستقیم است اما به نظر با توجه به تمام جوانب آن زمانی که برای جمع آوری مطالب خواهید گذاشت بیش از هزینه مستقیم آن خواهد بود؛ و اگر تجربه ای در حوزه تعمیرات و به خصوص تعمیرات موبایل ندارید توصیه می کنیم حتما از آموزش تعمیرات موبایل در آموزشگاه های برتر بهره مند شوید.

آموزش تعمیرات موبایل به صورت مجازی

در کنار فیلم های رایگان موجود در فضای مجازی، آموزشگاه هایی هم هستند که آموزش های دقیقی را ارائه کرده اند. عمدتا این آموزش ها  به جهت زحمت زیادی که برای تهیه آنها کشیده شده است رایگان نیستند و باید برایشان هزینه ای هم پرداخت کنید. اگر آموزش خوبی را پیدا کنید این آموزش ها بسیار مفید خواهند بود، آکامی تعمیرات موبایل البان این آموزش های مجازی را به صورت تخصصی ارائه کرده است. خوبی این آموزش ها این است که عناوین مورد نیاز را پوشش خواهند داد و حتی امکان دریافت مدرک فنی و حرفه ای نیز پس از آزمون های خاص آن فراهم خواهد آمد.

اما همانطور که گفته شد تعمیرات موبایل از دو بخش مهارت و دانش تشکلی شده است، قطعا در دوره های آموزش مجازی خوب و با کیفیت شما به صورت کاملی با دانش تعمیرات آشنا خواهید شد و همچنین نحوه کار عملی استاد را نیز خواهید دید اما بدانید که آموزش مجازی به تنهایی اصلا کفایت نخواهد کرد. شما با آموزش مجازی تقریبا تا 70-80 درصد راه را پیش رفته اید، البته اگر همزمان با آموزش دیدن، تمام کارها را به صورت عملی نیز تمرین کنید. اما برای آنکه آموزشتان کامل باشد نیاز به امکانات دیگری هم خواهید داشت.

آموزش تعمیرات موبایل در آکادمی البان

خیلی مهم است که آموزش های خریداری شده دارای پشتیبانی باشند! قطعا ممکن است برای شما سوالاتی پیش بیاید. از آنجا که آموزشگاه می داند چه محتوایی آماده کرده، خود او بهتر از هر شخص دیگری می تواند به شما کمک دهد. این پشتیبانی علاوه بر پشتیانی تلفنی می تواند پشتیبانی حضوری را هم به صورت محدود شامل باشد.

بنابراین خیلی دقت داشته باشید که هر آموزشگاهی در کنار پکیج آموزش خود، چه امکانات دیگری به شما ارائه خواهد کرد.اگر شما هم دوست دارید تعمیرات موبایل را به صورت مجازی یاد بگیرید، به شما توصیه داریم حتما آموزش مجازی تعمیرات موبایل البان را هم بررسی کنید و تمام امکانات جانبی آن را نیز بسنجید.

فواید و نقاط قوت آموزش مجازی تعمیرات موبایل را در زیر می توانید مشاهده کنید:

 1. عدم الزام به حضور در کلاس
 2. شناور بودن ساعت آموزش تعمیرات به دست خود فرد
 3. امکان مشاهده ویدئوهای آموزشی تعمیرات موبایل چندین دفعه و بدون محدودیت
 4. داشتن یک جزوه کامل از مباحث آموزشی و امکان مراجعه به آن در هر زمان
 5. بهره گیری از پشتیانی تلفنی و یا حضوری (در برخی آموزشگاه های مجازی این امکان فراهم است)
 6. امکان یادگیری از راه دور ( به خصوص برای شهرهایی که آموزشگاه های معتبری برای آموزش تعمیرات موبایل ندارند.)

آموزش تعمیرات موبایل به صورت حضوری

آموزش حضوری می تواند یکی از بهترین گزینه ها باشد. کارهای عملی و توضیحات و نظرات اساتید مجرب به خوبی می توانند شما را در مسیر یادگیری و فعالیت کمک کنند. اگر آموزش به صورت کامل و دقیق انجام گیرد، شما به موازات آموزش هم می توانید کارهای زیادی انجام دهید.

درمورد آموزش حضوری نیز دقت زیادی لازم است. صرفا اینکه یک آموزشگاه نام و آوازه بلندی دارد برای اعتبارسنجی کفایت نمی کند. سعی کنید با چند نفر از فارغ التحصیلان هر آموزشگاه صحبت کنید. از افرادی که در کلاس های فعلی شرکت می کنند سوالاتی بپرسید و از کیفیت و کمیت آموزش آن آموزشگاه یا فرد آموزش دهنده مطمئن شوید. همانطور که پیش از ذکر شد می توانید به مقاله نکات انتخاب یک آموزشگاه خوب که در ابتدای همین مقاله به آن اشاره شده است نیز استفاده کنید.

آموزش تعمیرات موبایل در آکادمی البان

آکادمی تعمیرات موبایل البان با ارائه انواع دوره های مبتدی تا تخصصی تعمیرات موبایل، سعی دارد تمام عناوین مورد نیاز برای آغاز کسب و کار در این زمینه را به فن آموزان آموزش دهد. تمامی عناوینی که در سایت آکادمی درج شده اند، مو به مو آموزش داده می شود و در پایان هر جلسه تاییدیه آن از خود فن آموز گرفته می شود، تا هم او بداند چه حق و حقوقی دارد و هم استاد بداند که باید چه مواردی را به صورت کامل آموزش دهد.

بعد از آموزش کار تمام نمی شود. ممکن است در عمل با موضوعات و مشکلات جدیدی مواجه شوید که لازم می شود از علم و تجربه استاد خود بهره مند شوید. پشتیبانی بعد از آموزش نیز از همین حیث اهمیت خاصی دارد که در مجموعه البان از آن برخوردار خواهید بود.

علاوه بر آموزش درست، مهم است که بتوانید مدرک فنی حرفه ای را هم بعد از آموزش ها اخذ کنید که در آکادمی البان این امکان مهیا است.

کلام آخر

با توجه به مطالب گفته شده باید تا الان از لزوم و اهمیت تعمیرات موبایل آگاه شده باشید. این کار را می توانید خودتان به عنوان یک شغل انجام دهید. با آموزش های خوب و دقیق حتما می توانید این کار را آغاز کرده و کسب درآمد کنید. آموزش خیلی بخش مهمی است و پشتیبانی بعد از آموزش نیز بسیار حائز اهمیت است.

منبع: وبلاگ آموزش تعمیرات موبایل البان


  

99/9/12
9:31 ع

تخصص در امر تعمیرات موبایل موضوعی است که شاید کمتر کسی آن را داشته باشد. اگر شما بتوانید در زمینه تعمیرات موبایل یک متخصص متبحر بشوید، می توانید امید داشته باشید که از لحاظ شغلی نیز در آینده بسیار موفق تر عمل کنید. یک آموزشگاه تعمیرات موبایل خوب، باید آموزشگاه تخصصی تعمیرات موبایل نیز باشد. در ادامه بیشتر برایتان توضیح می دهیم.

ویژگی‌های یک آموزشگاه تخصصی مناسب چه هستند؟

وقتی صحبت از تخصص می شود، تجربه و علم در کنار هم می توانند راهگشا باشند. شخصی که بخواهد دوره های تخصصی را تدریس کند، علاوه بر داشتن علم و تخصص کافی، باید تجربه زیادی هم در این زمینه داشته باشد.

کلاس های تخصصی و فوق تخصصی باید خلوت تر از کلاس های معمولی برگزار شوند. دوره تخصصی دوره ای است که افراد در کنار آموزش باید بتوانند زیر نظر مستقیم استادشان آموزش ها را به صورت عملی نیز تجربه کنند. کار در این مرحله بسیار حساس می شود و استاد باید بتواند به صورت تمام وقت در اختیار فن آموز باشد.

آموزشگاه تخصصی تعمیرات موبایل آکادمی البان

هر دوره ای را نباید به عنوان دوره تخصصی قبول کنید. اینکه نام یک دوره تخصصی یا فوق تخصصی باشد به معنای خوب بودن آن دوره نیست. بلکه نیاز هست تا به خوبی محتوای کلاس را بدانید و آن را بفهمید و بعد استاد نیز موظف است تک تک موارد را به شما آموزش دهد.

هر چقدر یک آموزش تخصصی، خوب باشد، اما آموزشگاه تخصصی تعمیرات موبایل باید بتواند کارهای واقعی تعمیراتی را نیز برای فن آموز مهیا کند. آموزشگاهی که در کنار آموزش موارد واقعی نیاز به تعمیرات را هم ارائه دهد، می تواند خروجی های خوبی را داشته باشد.

افرادی هستند که در بازار موبایل و پاساژ علاالدین به تدریس تخصصی تعمیرات موبایل معروف هستند. این افراد هم می توانند گزینه های خوبی برای این کار محسوب شوند اما به شرطی که به وعده های خود عمل کرده و واقعا به شما آموزش بدهند. به قولی ماهیگیری را به شما آموزش دهند. حتما با این افراد به صورت زمان بندی شده قراداد ببندید و بدانید که در هر مرحله قرار است چه یاد بگیرید.

آموزشگاه تخصصی تعمیرات موبایل آکادمی البان

شرکت البان در کنار مجموعه تعمیرات موبایل خودش، آکادمی البان را تاسیس کرد و با استفاده از مجرب ترین اساتید اقدام به تدریس و آموزش در زمینه تعمیرات موبایل کرده است. البان برای دوره های تخصصی و فوق تخصصی برنامه های خاصی دارد و کار عملی مهم ترین این برنامه های محسوب می شود.

آموزشگاه تخصصی تعمیرات موبایل آکادمی البان

مجموعه تعمیرات البان با پشتوانه مثبت خودش در تعمیرات موبایل، با بیش از 25هزار درخواست تعمیرات در سال، به راحتی انواع مشکلات را به صورت واقعی به فن آموز یاد می دهد. اما تا وقتی که فن آموز از مراحل آزمون با موفقیت بیرون نیاید، نمی تواند با کیس های واقعی کار تعمیرات را انجام دهد و فقط می تواند انواع کیس ها را مشاهده کرده و یاد بگیرد.

چنانچه فکر می کنید برای یادگیری و شرکت در دوره های تخصصی آکادمی البان آماده هستید، کافی است در سایت آکادمی ثبت نام کنید. کارشناسی با شما تماس گرفته و کاملا راهنماییتان خواهد کرد.

اما اگر فکر می کنید هنوز برای دوره تخصصی زود است، نگران نباشید، برای شما هم برنامه های خوبی داریم.

منبع: برگرفته از بلاگ آموزشگاه تعمیرات موبایل البان 


مشخصات مدیر وبلاگ
 
البان[0]
 

البان ، موبایل شما را در محل در مقابل خودتان تعمیر می کند


لوگوی وبلاگ
 

عناوین یادداشتهای وبلاگ
خبر مایه
بایگانی
 
لینک‌های روزانه
 
صفحه‌های دیگر
دسته بندی موضوعی
 
دوستان
 

ترجمه از وردپرس به پارسی بلاگ توسط تیم پارسی بلاگ