سفارش تبلیغ
صبا ویژن
صفحه اصلی پیام‌رسان پارسی بلاگ پست الکترونیک درباره اوقات شرعی
< 1 2 3 4 >

97/9/19
8:0 ص

یکی از ویژگی های تلگرام ارسال و دریافت پیام صوتی است که خوشبختانه هنوز فیلتر نشده و راهی آسان برای چت هست که حتی افراد کم سواد و بی سواد هم می توانند از آن بهره ببرند. پیام صوتی تلگرام بسیار کم حجم بوده و چت با آن مانند استفاده از بیسیم است که یک طرف می باشد و طرفین نمی توانند همزمان صحبت کنند. یا باید شنونده باشند و یا گوینده.


گوش کردن به پیام صوتی تلگرام در اماکن عمومی و بدون هندزفری سخت و ناپسند است


ارسال و دریافت پیام صوتی تلگرام حجم زیادی از اینترنت را هم کم نمی کند و کار چت را راحت تر می کند و حتی از چت نوشتاری هم بهتر هست چرا که همراه خود احساسات و عواطف و لحن هم به همراه دارد. اما مشکلی که دارد این است که گوش کردن به آن ها در اماکن عمومی و بدون هندزفری سخت و ناپسند است. اما نگران نباشید، آن هم راه حل خوبی دارد.

پیام صوتی تلگرام دیجی دکی

کافی است پس از دانلود کردن پیام صوتی تلگرام ، آن را پلی کنید و بلافاصله گوشی خود را همچون زمانی که با کسی مکالمه می کنید کنار گوشتان نگه دارید. بدین ترتیب پیام صوتی فقط از طریق بلندگوی گوشی پخش می شود و فقط خود شما شنونده آن خواهید بود. البته اگر صدای گوشی شما خیلی زیاد باشد ممکن است بغل دستی شما نیز مطالبی را متوجه شود.


***

مرتبط: امکان ارسال پیام تصویری در تلگرام

***


وقتی که پیام صوتی را گوش دادید و تمام شد می توانید پس از آن شروع به صحبت کنید، صدای شما نیز ضبط می شود و بعد از جدا کردن گوشی از گوش خود هم می توانید به آن گوش دهید و هم پاک کنید و هم ارسالش کنید.

درمورد پیام تصویری هم می توانید به همین ترتیب گوش دهید، اما بایستی یک مرتبه فیلم را ببینید و مرتبه دوم صدایش را گوش دهید.

نکته مهم مورد توجه این است که این قابلیت تنها در نسخه اصلی تلگرام وجود دارد و در تنظیماتش به صورت پیش فرض فعال هست، مگر آنکه خودتان آن را غیرفعال کرده باشید.

منبع: تعمیرات موبایل در محل دیجی دکی

  

97/9/18
8:0 ص

کاربرانی که از اپراتورهای همراه اول و یا ایرانسل استفاده می کنند از امکانات اینترنت رایگان این اپراتورها می توانند بهره ببرند. در ادامه روش ها و طرح های اینترنت رایگان این دو اپراتور برایتان شرح داده خواهد شد.


اخیرا این دو اپراتور به نصب کنندگان اپ های همراه من و ایرانسل من یک گیگ اینترنت یک ماهه رایگان هدیه می دهند.


یکی از بحث های اینترنت رایگان، درواقع کاملا رایگان نیست، بلکه با 50درصد تخفیف همراه است. بله شما با رفتن به داخل سایت های داخلی می توانید با اینترنت 50درصد تخفیف وارد شوید به این معنا که هرقدر که در این سایت ها دانلود داشته باشید، فقط نصف آن محاسبه خواهد شد.


مرتبط: نحوه تنظیم اینترنت یوسیم در انواع اپراتورها


مورد دوم اینترنت رایگان در این دو اپراتور برای کاربرانی است که سیم کارت خود را از معمولی به یوسیم تغییر دهند. با این کار بسته به دائمی یا اعتباری بودن سیم کارتتان 20 یا 15 گیگ اینترنت یک ماهه به شما هدیه داده خواهد شد. اما مهم هست که بعد از تحویل گرفتن یوسیم تنظیمات مربوطه به اتصال اینترنت در یوسیم را در گوشی خود تنظیم کنید تا بتوانید از این اینترنت رایگان استفاده کنید.

اینترنت رایگان دیجی دکی

اما مورد سوم اینترنت رایگان درواقع باشگاه فیروزه ای در همراه اول هست. شما با پرداخت های قبضتان به انواع شکل های غیرحضوری ماهانه به ازای هر هزارتومان کارکرد یک امتیاز می گیرید. این امتیازات جمع شده و در باشگاه فیروزه ای با امتیازات خود می توانید خرید کنید که یکی از موارد خرید بسته های اینترنت است. توجه داشته باشید که از سوی همراه اول گفته شده که امتیازات کسب شده تنها تا پایان سال اعتبار دارند و بایستی حتما مصرف شوند. (از طریق اپ همراه من هم می توانید امتیازات و موارد خرید را ببینید)

اینترنت رایگان دیجی دکی

اما مورد آخر. اپراتورهای همراه اول و ایرانسل اپهای همراه من و ایرانسل من را از قدیم ارائه کرده اند. در این اپ ها شما می توانید تمام مسائل مربوط به سیم کارت خود را مدیریت کنید. مبلغ قبض به صورت پایان دوره و میان دوره، میزان مصرف و مقدار باقیمانده بسته های اینترنتی، انواع آوای انتظار و … را ببینید، انتخاب کنید و پرداخت داشته باشید. اما اخیرا این دو اپراتور به نصب کنندگان این اپ ها و کسانی که بعد از نصب اپ به توضیحات اولیه آن ها نگاه کنند یک گیگ اینترنت یک ماهه رایگان هدیه می دهند.


توجه داشته باشید که از سوی همراه اول گفته شده که امتیازات کسب شده تنها تا پایان سال اعتبار دارند و بایستی حتما مصرف شوند


اگر قبلا این اپ ها را نصب کرده اید، ناراحت نباشید، کافی است آن را پاک کنید و مجددا آخرین نسخه آن را نصب کنید. بعد از نصب حتما به توضیحات اولیه آن ها در مورد نحوه استفاده از اپ دقت فرمایید تا یک گیگ اینترنت رایگان هدیه بگیرید!

جهت دانلود این اپ ها به سایت های همراه اول و ایرانسل مراجعه کنید و با توجه به پلتفرم گوشی خود گزینه مناسب را انتخاب کنید.

منبع: تعمیر موبایل ، دیجی دکی

  

97/9/17
5:15 ع

اگر از بعد از آغاز طرح رجیستری یعنی 14آذرماه به بازار موبایل برای خرید گوشی رفته باشید، احتمالا صحبت های خاصی در این زمینه شینده اید. اینکه فروشنده به شما بگوید گوشی رجیستر شده می خواهی یا بدون رجیستری؟ و دلیل گرانی گوشی های خود را طرح رجیستری بیان می کنند. اما داستان چیز دیگری است و این صحبت ها و قیمت ها درست نیستند.


گارانتی داشتن گوشی به معنای رجیستر بودن آن نیست


اساسا با آغاز طرح رجیستری، گوشی بدون رجیستری برای برندهایی که شامل این طرح شده اند از جمله اپل، ال جی، بلک بری، موتورولا و گوگل پیکسل معنایی ندارد. از طرفی همزمانی تقریبی آغاز طرح رجیستری و نواسانات قیمت ارز، این بازار را برای سودجویان آشفته ساخت تا از آب گل آلود ماهی بگیرند و تحت عنوان طرح رجیستری گوشی خود را گرانتر به فروش برسانند.


مرتبط: نحوه کنترل کردن رجیستر بودن گوشی


اما بشنوید از رئیس اتحادیه فناوران رایانه تهران که گفته هیچ ارتباطی بین گرانی گوشی و طرح رجیستری وجود ندارد و نباید داشته باشد. وی گفته که در گذشته گوشی هایی که به صورت قاچاق وارد کشور می شدند، کمی ارزانتر از گوشی های مجاز و قیمت مصوب به فروش می رسیدند، اما به دلیل نپرداختن هزینه های گمرک و واردات، سود بیشتری در جیب این فروشندگان می رفته است. اما حالا که باید تمام گوشی ها (آنهایی که مشمول طرح رجیستری شده اند) رجیستر شده باشند، دیگر به نوعی جلوی قاچاق گرفته شده و سود این افراد کم شده است اما قیمت گوشی خیر. این افراد برای داشتن سود گذشته به بهانه طرح رجیستری گوشی ها را گران تر به فروش می رسانند. و در حال حاضر دلیل گرانی گوشی نسبت به قبل، بالا رفتن نرخ ارز هست و ربطی به طرح رجیستری ندارد.

گرانی گوشی دیجی دکی

اما نکته دیگری که آقای سید مهدی میرمهدی کمجانی به آن اذعان نمود، خراب شدن بازار به دلیل عدم پوشش تمام گوشی ها و به خصوص محصولات سامسونگ در طرح رجیستری است. با توجه به صحبت های وی، گوشی های مشمول طرح درصد زیادی از بازار را نمی گیرند و بیشتر بازار از آن سامسونگ است و تا وقتی این شرکت هم در طرح رجیستری نرود، نمی توان گفت که قاچاق را کنترل کرده ایم.

نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که اگر گوشی را خریدید و بعد از یک ماه به دلیل عدم رجیستر بودن از کار افتاد، فروشنده موظف است یک گوشی معادل رجیستر شده و یا پول شما را به شما بازگرداند. از طرفی مراقب باشید، گارانتی داشتن گوشی به معنای رجیستر بودن آن نیست. بلکه تنها گوشی هایی رجیستر شده هستند که در سامانه همتا ثبت شده باشند.

براساس آخرین خبرها از طرح رجیستری نیز قرار است از تاریخ 19اسفند گوشی های نوکیا و هوواوی و از 26اسفند گوشی های تکنو و سونی نیز شامل طرح رجیستری بشوند.

منبع: تعمیرات موبایل در هر مکان در هر زمان

  

97/9/7
5:59 ع

یکی از مواردی که در گوشی های امروزی کم شده وجود دکمه ها در آن هاست. گاها به غیر از دکمه های تغییر صدا، فقط یک یا دو دکمه دیگر دارند. اما همین یکی دو دکمه هم کلی استفاده می شوند و خراب می شوند. در گوشی های آیفون (تا قبل از آیفون 7) دکمه های ولوم، دکمه هوم و دکمه پاور دارند و از آیفون 7 به بعد دکمه هوم به نوعی حذف می شود. خاموش کردن آیفون در صورت خراب شدن دکمه پاور می تواند مشکل و سخت باشد و یا فکر کنید ناشدنی! اما به شما شیوه خاموش کردن آیفون بدون استفاده از دکمه پاور را آموزش خواهیم داد.


مرتبط: آموزش فعالسازی و شخصی سازی تاچ کمکی در آیفون


کار ساده هست. کافی است تاچ کمکی یا همان AssistiveTouch را در گوشی آیفون خود فعال کرده باشید. این کار از طریق تنظیمات شدنی است و در پستی دیگر به طور کامل توضیح داده ایم. تاچ کمکی را لمس کنید. گزینه Device را انتخاب کنید. گزینه ای که گوشی را قفل می کنید را خواهید یافت. این گزینه را لمس کرده و انگشت خود را روی آن نگه دارید. آنقدر نگه دارید تا علامت دست کشیدن برای خاموش کردن آیفون نمایان شود. بدین ترتیب گوشی آیفون شما بدون استفاده از دکمه پاور خاموش می شود.

البته شما ممکن هست که گزینه قبل صفحه را مانند شکل به صورت کلی هم برای تاچ کمکی تعریف کرده باشید، که از طریق آن هم همین اقدامات را می توانید انجام دهید.

iPhone-Shutdown

اما یک نکته خیلی خیلی مهم وجود دارد. اگر دکمه پاور شما خراب است، وقتی گوشی را خاموش می کنید، برای روشن کردن مجدد آن مشکل خواهید داشت. بنابراین بایستی در صورت خراب شدن دکمه پاورتان حتما به فکر تعویض آن باشید. تعویض دکمه پاور آیفون هم کار بسیار ساده ای هست. کافی است به سایتwww.digidoki.com بروید. گزینه ثبت درخواست را انتخاب نموده و در عرض 30 ثانیه یک درخواست ثبت نمایید. دیگر کار شما تمام می شود و فقط باید منتظر باشید تا یک تعمیرکار مجرب با شما تماس بگیرد. تعمیرکار به شما مشاوره های لازم را خواهد داد و در صورت موافقت و رضایت شما، در محل و در زمانی که شما بگویید حاضر شده و دکمه پاور گوشی شما را در زمانی کوتاه تعویض خواهد کرد.


منبع: تعمیر گوشی  دیجی دکی

  

97/9/7
5:57 ع

چندی پیش در فاز یک شهرک اکباتان یک آتش سوزی عجیبی رخ داد و خسارت های مالی بدی به بار آورد. البته خوشبختانه در این حادثه کسی آسیب ندید و تنها وسایل منزل سوختند و افراد ساکن در منزل و همسایه ها آسیبی ندیدند. شاید برایتان عجیب باشد هنگامی که بدانید دلیل اصلی این آتش سوزی یک موبایل بوده! (عکس مربوط به این آتش سوزی نیست! آتش سوزی موبایلی در فاز 1 شهرک اکباتان رخ داده که عکسی از آن در اختیارمان نبود)

بعد از بررسی ها و مطالعات به عمل آمده از سوی تیم آتش نشانی معلوم شد که صاحبخانه شبانه گوشی اش را به شارژ زده و این گوشی را روی مبل گذاشته. اما گوشی لیز خورده و وارد یکی از درزهای مبل شده. گوشی هنگام شارژ شدن، حسابی داغ شده و بدلیل عدم امکان خنک شدن و تبادل حرارت با محیط اطراف، باطری اش منفجر شده، آتش گرفته و آتش به سایر وسایل خانه نیز سرایت کرده است! افراد خانه در اتاق خواب ها خواب بوده و متوجه آتش سوزی در مرحله اول نمی شوند، اما وقتی می شوند که دیگر آتش گسترده شده بوده است.


مرتبط: دلیل آتش گرفتن گوشی


همانطور که قبلا هم به طور مفصل درمورد دلیل آتش گرفتن گوشی ها صحبت کردیم، هنگامی که نوت های 7 سامسونگ آتش می گرفتند، در مورد نحوه عملکرد باطری و دلیل آتش گرفتن آن نیز کاملا توضیح دادیم. در اینجا به اجمال، مجددا به موارد مهم می پردازیم.

آتش سوزی دیجی دکی

باطری های لیتیوم یونی که در اکثر وسایل شارژ پذیر مورد استفاده قرار می گیرند، متشکل از آند، کاتد و ماده ای شیمیایی در میان آن دو می باشند. اتصال آند به کاتد به هر دلیلی و همچنین داغ شدن بیش از اندازه ماده شیمیایی باعث انفجار و آتش سوزی باطری گوشی می شود. در واقع یک آسیب فیزیکی کوچک ممکن است این اتفاق را نتیجه شود و یا داغ شدن بیش از اندازه. معمولا گوشی های امروزی کمتر امکان در آوردن باطری توسط کاربر را دارند و به همین دلیل آسیب فیزیکی خیلی جدی نیست.

اما در مورد داغ شدن گوشی. یکی از شایع ترین حالات داغ شدن گوشی بعد از ماندن در ماشین داخل آفتاب، شارژ شدن گوشی است. اینکه کاربران گوشی خود را شبانه به شارژ می زنند. قبلا گفته ایم که این کار در کاهش عمر باطری گوشی در شرایطی تاثیر ندارد، اما مشکل آنجایی شروع می شود که این گوشی در شرایط بدی قرار گیرد و با داغ شدن بیش از اندازه باعث آتش سوزی شود. مانند مورد واقعی شهرک اکباتان که میان درزهای بالش های رویی مبل قرار گرفته بود و یا خطرناک تر از آن کسانی که گوشی به شارژ خود را کنار بالش خود، زیر پتو و یا زیر تشک یا بالش قرار می دهند که در واقع به نوعی یک بمب حرارتی در کنار خود فعال می کنند.


مرتبط: راهکارهایی برای افزایش عمر باطری گوشی


هنگام شارژ گوشی تان حتما به این نکته توجه کنید که امکان تبادل حرارتی داشته باشد و خیلی داغ نشود، اگر هم احساس می کنید باطری گوشی تان خراب شده، باد کرده یا خیلی زود به زود شارژ خالی می کند، حتما حتما به فکر تعویض آن باشید. برای این کار هم زحمت زیادی لازم نیست. به سایت www.digidoki.com بروید و با صرف زمانی کمتر از یک دقیقه یک درخواست ثبت نمایید. تعمیرکاری با شما تماس می گیرد و بعد از مشاوره رایگان، درصورت رضایت شما، برای حل مشکل موبایلی تان در محل و زمانی که شما می گویید حاضر خواهد شد.

منبع: تعمیرات گوشی دیجی دکی

  
مشخصات مدیر وبلاگ
 
البان[0]
 

البان ، موبایل شما را در محل در مقابل خودتان تعمیر می کند


لوگوی وبلاگ
 

عناوین یادداشتهای وبلاگ
خبر مایه
بایگانی
 
لینک‌های روزانه
 
صفحه‌های دیگر
دسته بندی موضوعی
 
دوستان
 

ترجمه از وردپرس به پارسی بلاگ توسط تیم پارسی بلاگ